jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! Determine if the following triangle is A right triangle or not using the Pythagorean theorem converse. Triangle with side length of: 6 ft, 7 ft, a
Please help me! It's urgent!!!!!!! Read the paragraph and answer the question as soon as possible, please I met a traveller from an antique land Who said: Two
15 1/5 divided by 10
Six students are working to simplify the expression shown. Drag each student's answer to a box to show whether it is fully simplified, equivalent to the given e
i need to find the measure of the arc
Tom and Bob start to walk towards each other at 18 feet per minute and 12 feet per minute respectively. In how many minutes will they meet if there was 570 feet
Solve the proportion. Show you work. 3/x+1=5/11
PLEASE HELP ASAP! ! ! ! ! ! ! ! What type of waves are gamma rays, visible light, and ultraviolet rays? mechanical and transverse electromagnetic and transverse
What role does specialization play in the productivity of an economy? I need a real life example as well.
in which of the following would a person who works as a business administrator be interested? Select all that apply convincing someone too purchase a project pl