Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

The end of the year is approaching, and Maxine has begun to focus on ways of minimizing her income tax liability. Several years ago she purchased an investment
You have a dish of mammalian cells in culture that are all about to enter mitosis (it is a synchronously replicating culture of cells). You add to the dish a dr
Minor political parties have MOST often contributed to US politics by
What are the SI units for specific heat capacity? A. J B. J/ºC C. J/gºC D. J/g
if f(x)=4x+5, what is the value of f(-3)
Elaine, a small grocer, is planning to cut certain prices to increase her sales revenues. What will be the likely result of a price decrease for matches, a good
"With malice toward none, with charity for all, with firmness in the right as God gives us to see the right, let us strive on to finish the work we are in, to b
The General Fund of the City of Snake River operates on a calendar year basis. It sends bills to property owners on January 2. Taxes are due March 1, but taxpay
What is 2x + y = 24 in slope - intercept form (y = mx + b)? First correct answer get a thanks AND brainliest AND 10 points!!! I need an answer ASAP!!!
Wild animals as viewed from a mountain camp—Camille Grant, October 2011 Through my binoculars, I viewed a group of wild animals in action. A pride of lions was