gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If nuts coat $9.20 per pound how much would 2 1/4 pounds cost

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 21-10-2018

9.20 divides by 4 is 2.3 per quarter pound


There are 9 quarters in 2 1/4


So 9 times 2.3 is 20.7

Answer Link
katherinrose3
katherinrose3 katherinrose3
  • 21-10-2018
Twenty dollars and seventy cents
Answer Link

Otras preguntas

Barry's mountain bike weighs 6 pounds more than Andy's if their bikes weigh 42 pounds together, How much does Barry's bike weigh
in return for fighting in the crusade,the pope promised forgiveness
The main goal of the Freedom Summer campaign was integrating public schools. integrating lunch counters. registering African Americans to vote. boycotting s
What are the two important parts of photosynthesis
Your annual health insurance premium is $3000. Your business pays 65%. If you are paid weekly, what is your paycheck deduction
Which of the following is true about of realistic art? A:Some people argue that realistic art does not exist. B:Realistic art rejects fantastical images. C:It i
What set of numbers contains -3 but not 0.3 with the thing on top? The set of ___
Length of the third side of the right triangle Third side is approximately?in
Assuming all volume measurements are made at the same temperature and pressure, how many liters of water vapor can be produced when 8.23 liters of oxygen gas re
When a highly reactive metal, such as lithium (Li), is mixed with a highly reactive nonmetal, such as chlorine (Cl), they will most likely combine to form lithi