mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

Jade needs $45 to go on a field trip. He has saved $15.25. He earns $6.50 per hour cleaning his neighbor's garden, and he earns $5.25 per hour selling cakes at
2t-10=4;3 solution or not
1: which of the following can be used by archaeologists to learn about early cultures A: remains of structures B: tools C: Pottery D: all of the above 2: Which
Which country became japan's colony after the russo-japanese war?
The sum of two integers is 8 give two possible Integers that fit this description (Please this iS due tomorrow )
If $860 is invested for one year at 11% simple interest how much interest is earned
If f(n)=5n what is the value of f(4)
Nora needs at least $115 for a new cell phone.She earns $7 an hour at her job.write and solve an inequality to find how many hours she will need to work to buy
What is the percentage by volume of hydrogen peroxide in typical first aid kits?
6=4a-4-6 what is the answer