gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

Diplomatically, President Truman's decision to use the atomic bomb in Japan may have been partially motivated by his desire to limit the involvement of what cou
What is the date of the Ides of March? March 1 March 5 March 15 March 17
the xylem in the vein of the leaf does what
What grades do I need to get to have a 3.5 GPA if I take: 3 History classes, 4 Math Classes, 4 English Classes, 3 Foreign Language Classes, 1 PE class, and an A
the greatest common factor: 20y9 + 5y6
Which of the following elements are good insulators? Li and Ca Ag and Au P and S Th and U
In the 1960s and 1970s, the United States fought a war in Vietnam in order toA.acquire more land for the U.S. b.get revenge after being attacked. c.defend its E
what is the definition of a buffer
Select all that apply. Good places to get help when emotions become overwhelming are: parents trusted adults mental health professionals younger siblings
A boat is traveling with a velocity of 18 meters/second relative to water and the river is flowing at a velocity of 2.5 meters/second relative to the shore. Wha