angelicaramirez4
angelicaramirez4 angelicaramirez4
  • 25-09-2018
  • English
contestada

why do you think that some mixed breeds of doodles cost the same as dogs that are purebreds?

Respuesta :

liltrump162 liltrump162
  • 25-09-2018
cause of the way the dog looks the dog could look like a cloud and be a pru bread and a doodle is just normal but There both cute so they are sold for the same amount
Answer Link
23maxsa
23maxsa 23maxsa
  • 24-04-2019

Because breeders want the most money they can make sometimes and higher quality dogs/puppies cost more

Answer Link

Otras preguntas

7. A movie package can be added to a customer's cable TV service for a cost of $8 per month. How much will the additional movie package cost for thirteen months
identify subject. When will you be finished with final exams?​
Emmy is standing on a moving sidewalk that moves at +2 m/s. Suddenly, she realizes she might miss her flight, so begins to speed up, but then she hears over t
A 7-pound bag of pears costs $5.60. What is the price per ounce?
1. Denver, Colorado is called "The Mile High City" because its elevation is 5280 feet above sea level. Someone tells you that the elevation of Death Valley, Cal
Angela wrote the number 186,425 on the board in which number is the value of the digit six exactly 10 times the value of the digit six in the Number Andrew wrot
A man drove 5 miles directly east from his home, made a left turn at an intersection, and then traveled 11 miles duc north to his place of work. If a road
Need help making a meme using a brain part
20 + 3 × 2 + 4 - 5 = c
What is 14x + 2y - 10x + 8y