najebird57 najebird57
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy 2 lb jar of salsa for $9.28 or 17 Oz jar of salsa for $6.80

Respuesta :

medjirael medjirael
  • 25-09-2018
U buy the cheaper one
Answer Link

Otras preguntas

Is 0 a real number?
Portugal believed it could reach the East Indies by sailing around the tip of?
Is paper biotic, or abiotic ?
What are the two major divisions of Islam?
600,000 +80,000+10 to standard form
Discuss several characteristics of wartime propaganda in the United States during the second World War.
Solve the equation. 2x^2+7=15x
What is the ratio 3:4 of 21?
Please help me anyone ???????
If on the first of January a savings account has a balance of $3,200, what amount will be in this account after 3 years if the bank gives 6% per year interest c