raynaong raynaong
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate costs 8 dollars. Rafael buys ‘p’ pounds. Write an equation to represent the total cost ‘c’ that Rafael pays.

Respuesta :

badasswithabow badasswithabow
  • 24-09-2018

8c=p

hope this helps!

Answer Link
damaturu1212
damaturu1212 damaturu1212
  • 09-11-2021

Answer:

8p=c

Step-by-step explanation:

Ver imagen damaturu1212
Answer Link

Otras preguntas

The price of a train ticket from Austin to Phoenix is normally $142.00 however, the train company is offering a special 65% discount to children under age 12. W
What type of action verb is the bold word
During a routine prenatal examination, a client who is at 32 weeks' gestation becomes dizzy, lightheaded, and pale. after placing the client in a supine positio
which student solved the equation w/13.5 = 9.7 correctly?​
find the solution to this inequality 2(x-4)<5x+4
who was Hitler???????
Using more than one medium of expression or communication is considered___. A)Multimedia B) Alternate realities C) differing perspectives D) medium communicat
What is true about the electrolysis of water? Use the picture to choose 2 correct answers.
What became a major food source in Africa because of the Colombian exchange A.sugar B.potatoes C.corn D.wheat
Please help!!!!!!!!!!