haidenfirkins6657 haidenfirkins6657
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Liz buys 4 pairs of jeans the jeans are $35 each how much money did liz spend?

Respuesta :

milot
milot milot
  • 24-09-2018
The jeans are 35 each and she bought 4 of them

So the equation is 35(4) = c
140
The cost of 4 jeans are $140 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

2. What was the Indian Removal Act of 1830? What did it entail?
How is the escape of the eleven slaves in December 1851 different from the trips that Tubman made before? (5 Points) They travel to Canada. They plan for many
Select the correct answer. (PLATO) A cross-section of a tree trunk shows 20 dark-colored rings and 20 light-colored rings. What is the likely age of this tree?
What is the primary purpose of this article? To describe well-known speeches and the individuals who gave them To offer practical advice to people who write and
Determine the molar mass of NiCO3. Provide an answer to two decimal places.
Which of the following provides vitamins, minerals, carbohydrates, and fiber? *
what is the exposition of quilt of a country.
Find the slope of the line passing through the points (-6, 9) and (-7, 5)
1. Some African Americans were permitted to vote following the Revolution, but those rights were later taken away. How were those rights taken away, and do you
Which state has the least amount of energy (coldest)?