Eguillen12 Eguillen12
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this question please

can someone help me with this question please class=

Respuesta :

dianagibson5 dianagibson5
  • 24-09-2018
The answer is A because it has the lowest price per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

You buy a movie ticket for $5.25 and popcorn for $2.98. You pay with a 10-dollar bill. How much change will you get back?
What does Percy not see on his way through Olympus
It's your Lucky Day! FREE 100 points!! (50 per person) If you want brainliest, 5UB to my channel (cervxal) Tell me when you're done if you decide to so I can r
compare and contrast tomato and orange fruit​
Which steps have local governments taken in an effort to reduce the use of tabaco ? Choose EXACTLY 2 answers that are correct . A. Launch antismoking campaigns
rewrite the equation in standard form y - 6 = -1/2 (x-5)
Please help fast!!!! As Al pine jumps off the end of a ski jump he has an initial velocity of 13m/s A) how high will he be 2 sec after he jumps B) at what othe
Why does a food web have two decomposer
I need help pleaseee
which of these is not a disadvantage that Tom King had going into the fight? a. his opponent is much younger than he b. he had to walk two miles to get to the f