GulledgeGator
GulledgeGator GulledgeGator
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

One year the price of wheat was $8.87 the next year the price was $9.60 route is the price per bushel of wheat for each year to the nearest tenth of a dollar

Respuesta :

Scorchy
Scorchy Scorchy
  • 23-08-2018
  • I think you mean this right Both are $10.00
Answer Link

Otras preguntas

There are 100 pennies in a dollar. What fraction of a dollar is 61 pennies? Write it as a fraction, as a decimal,and in word form
A=1/2h(B+b); A=70, B-6, b=1 solve for h
How did socialist labor movements affect strife at start of 20th century
logb121=2   Can somebody help and explain?
Assume that Angle A is an acute angle and TAN A = 1.230. the measure of Angle A equals:
-2(x+3y)=18 solve for y!
Can someone help me with this page?
what value of k make the equation |2k+2|=16 true?
If the weight of a package is multiplied by 5/7 the result is 40.5 pounds. Find the weight of the package.
what value of x makes the equation square root of x-5=4 true?