ariana78
ariana78 ariana78
  • 24-06-2018
  • Mathematics
contestada

❗️❗️Pleaseeee helpppp❗️❗️

Pleaseeee helpppp class=

Respuesta :

APAgony
APAgony APAgony
  • 24-06-2018
Oma made a mistake in step B, because she should have divided both sides by b instead of just moving it to the other side. The real next step would look like:
(2A)/b=h
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP!!! I NEED THIS DONE BY 4:00 TODAY!!! WILL GIVE BRAINLIEST! Hi I'm not trying to cheat or have anyone do it for me I just need help finding simil
Why would Australia need nuclear submarines when they cant fuel and maintain them?
Product quantity is 560 products, average weight is 120g, knife level movement is 20g. Ask how many products in the range (100; 140g)
why does Philippines known as SELFIE KING?pls help me asap ​
81 water bottles in 9 cases?
14. The one of the most prosperous province in India. 1)Satara 2)Pune 3)Bengal 4)Chennai​
Which option is an example of an experiment? A. Testing the effectiveness of a new reading program by allowing a classroom to use it and comparing the results w
5. An oven is set for 425° F. A pizza is baked in the oven, then the oven is turned off. Graph time on the x-axis and the oven temperature on the y-axis.
Janice buys four boxes of paper clips . She pays with a $ 10 bill and receives $ 6.08 in change . What is the price of one box of paper clips ?
what challenges did the Americans with disability act face?