FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

Small businesses often have advantages in international markets. one advantage is:_______
4. Read the question. Did you put the key in your pocket? What kind of question is this? O a fact question O an unanswerable question O an open-ended question a
How do I decorate an artists bedroom?
The operating loss from a passive activity can not be used to offset which categories of income?
The largest water source for most of the state is water pumped from – , while the rest of the water for the state comes from resources known as:_______
QUESTION 18 A container with a volume of 3.76 L holds 0.574 moles of nitrogen gas at 2.88 atm. What is the temperature of the gas in °C?
How did the united states government view the rwanda crisis while it was happening?
Harold has never been able to keep a job. he has been in and out of jail for theft, sexual assault, and spousal abuse. harold would most likely be diagnosed as
Arrange the elements in order of increasing atomic radius. Use the periodic table to help you. Mg Ba F S What is the correct arrangement?
The fed's two possible monetary policy instruments are _______, and the fed uses ______ .