manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

The Cobb family decided to go roller skating for their reunion. There were a total of 44 people there and all went roller skating. If an adult admission was $5.
I'm having a hard time with this one solve for y 3y+7=28?
The Cobb family decided to go roller skating for their reunion. There were a total of 44 people there and all went roller skating. If an adult admission was $5.
how do you convert 0.125 into a ratio
List all the Commonwealth Games mascots.
2 m³ of soil containing 35% sand was mixed into 6 m³ of soil containing 15% sand. What is the sand content of the mixture?
Nancy sells handcrafted bracelets at a flea market for $6. If her monthly fixed costs are $625 and each bracelet cost her $1.75 to make, how many bracelets must
Nancy sells handcrafted bracelets at a flea market for $6. If her monthly fixed costs are $625 and each bracelet cost her $1.75 to make, how many bracelets must
how do you convert 0.125 into a ratio
The Cobb family decided to go roller skating for their reunion. There were a total of 44 people there and all went roller skating. If an adult admission was $5.