Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
what is 1+1 I really don't know
Which statement explains why Congress authorized arms sales to any nation that could pay in cash and arrange transportation? A.to help the United States build
Easy points for 5 correct Answers! 1.Why was Napoleon unable to successfully establish a French empire in Europe? a)most nations people resented the imposition
4. Write the explicit formula that represents the geometric sequence -2, 8, -32, 128
Which artistic technique was developed during the renaissance and used in the last supper
What is located between the paws of the Sphinx
What caused Spain and Portugal to begin the Age of Discovery?
Adding mixed numbers
Joshua used 1/4 of a coil of rope to hold a shelf to the wall, kept 4/9 od the remainder and uses the rest equally to tie 2 parcels.(a) What fraction of the rop
Is an ingneous intrusion older or younger than a fault?