frannygirl frannygirl
  • 22-05-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate $4.80 for 4 markers?

Respuesta :

korkie033
korkie033 korkie033
  • 22-05-2018
It is 1.20 a marker. 4.80 divided by 4 equals 1.20
Answer Link
Michaelw90871
Michaelw90871 Michaelw90871
  • 22-05-2018
I believe the answer is 1.20
Answer Link

Otras preguntas

What is x2 -6x-23=0 using square roots
What does tengo mean in Spanish?
the area of a sector of the circle with an arc measure of 45 degree and with a radius of 4 is?
Electrolysis of a dilute solution of aqueous sodium chloride results in the cathode product a. Sodium b. Hydrogen c. Chlorine d. Oxygen e. peroxide
Comflict between Ralph and Jack quotes ?
The density of mercury is 13.6 g/mL. What is the volume of a 155-gram sample of mercury?
How many miles did the the russian empire stretch from east to west in 1861
why did colonists become increasingly unhappy with the british goverment?
How were the democratic and republican parties formed?
Why are Europe's clean energy sources important to the region?