mikaaretuo
mikaaretuo mikaaretuo
  • 21-05-2018
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPP MEEEEEEEEEEE

HELPPPPPP MEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 21-05-2018
The weight increased by 30
The cost increased by 15

Divide 15 by 30
15/30=0.5

Your answer would be $0.5 / lb
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is written in the active voice? The driver drove the car through the intersection without stopping. The car was driven through the inters
How many half dollars in $75
In Elizabeth Baines' "Compass and Torch," what is significant about the compasses? The boy's is surprisingly of much better quality than his father's. The fathe
Working alone, shayna can harvest a field in 8 hours. John can harvest the same field in 16 hours. How long would it take them if they worked together?
Which of the following is not a part of the Solar System? A) The asteroid belt B) Pluto C) Jupiter's Moons D) The North Star
One of the best ways of insuring that we have a representative sample is to use a self-selected sample. True False
Why did the Algonquians usually build camps near waterways
Which statement best describes the effect that stimulants have on your body?
During the revising stage, a paragraph that does not support the thesis statement should a. appear as the final paragraph in the body of the essay. b. be dele
During the spring carwash the activities club washed 14 fewer cars then during the summer car wash. They wash a total of 96 cars during both carwashes. How many