rshauna86 rshauna86
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls for 13.20. What was the unit rate in dollars?

Respuesta :

JZISHERE JZISHERE
  • 24-02-2016
The answer is 2.20 You get this by doing 13.2÷6=2.2 Hope it helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2016
Divide

13.20/6 = ?
2.2 

Answer: $2.20 per bowl 
Answer Link

Otras preguntas

What nationality were the Boers?
which branch governs us territories
How did legalism influence Chinese society during its dynastic era?
Which one of the following phrases contains vivid words that create imagery. A. Traveled far. B.cotton like clouds C.twenty soldiers D.sang a solo
what were the outcomes of the whiskey rebellion
How can you use the metric prefixes milli-, centi-, and kilo- to help you decide if a metric conversion is reasonable
n is a positive integer. Decide whether 5n+3 is always even, always odd or could be either odd or even. Thank you :)
The chromosome number in human is?
The shape and size of a birds beak would mostly be affected by what environmental limiting factor
is a ratio a rate true or false