jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

The emancipation proclamation took effect when
How to arrange the base pair sequence of DNA?​
Of the last 500 customers entering a supermarket, 50 have purchased a loaf of bread. If the relative frequency approach for assigning probabilities is used, the
When the federal reserve decreases the federal funds target rate, it means that
Choose the correct command to complete each dialogue
Natural and artificial selection depend on genetic and phenotypic variation. In natural selection, the selective pressure comes from the environment, and in art
Which would have the higher electronegativity Cs or P?
Air at p=1 atm enters a long tube of length 2.5 m and diameter of 12 mm at an inlet temperature of Tm,i=100oC and mass flowrate of 300 x 10-6 kg/s. A constant h
Based on the images, what other adaptations do these animals display?
Nutrients and waste both enter and leave cells through a process called ?