rodriguezlizzy56 rodriguezlizzy56
  • 24-04-2024
  • Geography
contestada

What is the slope of a line that contains points: (4,4) and (1,-2)?

Respuesta :

Otras preguntas

Devon is trying to find the unit price on a 6-pack of drinks on sale for $2.99.His sister says each drink would cost just over $2.00. Is she correct ,And how do
Devon is trying to find the unit price on a 6-pack of drinks on sale for $2.99.His sister says each drink would cost just over $2.00. Is she correct ,And how do
writing system that uses symbols or pictures to denote objects, concepts, or sounds originally and especially in the writing system of ancient Egypt
Who was Akbar and what is he well known for
if angela swims 1700 meters in 40 minutes what is her unit ratio?
Read this inference: "Romero was sorry to have to leave the family farm." What detail from the story best supports this inference?A.)Home for Romero was a crowd
Where did Paleolithic people sleep to keep cool?
What is the fraction of 4.8
A vat contains 60 gallons of a 15% saline solution. How many gallons of water must be evaporated so that the resulting solution will be 20% saline?
what is the perimeter of the rectangle in inches 4ft  and 6ft (hint 1ft=12in)