gldven460 gldven460
  • 23-04-2024
  • Business
contestada

Suzie's Sweetshop makes special boxes of Valentine's Day chocolates. Each costs $17 in material and labor and sells for $27. After Valentine's Day, Suzie reduces the price to $11 and sells any remaining boxes. What is the profit per box if Suzie sells all the boxes at the reduced price?

Respuesta :

Otras preguntas

how do you answer this
what is the most important thing you need to know to solve a math problem? explain why you think this it is the most important
why did spain settle it colonies
round 3,998 to the nearest 10,000
After the war ended, why didn’t Lincoln implement his plans for reunifying the nation ?
Two vertical poles of lengths 11 ft and 14 ft stand 16 ft apart. A cable reaches from the top of one pole to some point on the ground between the poles and then
#18 Write the equation of the given circle. center (3, 3) radius of 2
Can someone please help me please please
Write the number 1.8 in the form a/b, using integers, to show that it is a rational number. a. 18/100 b.8/10 c.18/10 d.8/11
What problems might a dog walker encounter?