gdominguez2883 gdominguez2883
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

solve the following problem

solve the following problem class=

Respuesta :

Otras preguntas

Is this a complementary ,linear pair,vertical or adjacent?
A small juice company spends $1190 per day on business expenses plus $ 1.10 per bottle of juice they make. They charge $3.50 for each bottle of juice they sell.
help please, I’m very confused
Summarize the Spanish-American War
50 POINTS Which narrator uses a third-person limited point of view? Lily stood on the stage in stunned disbelief as applause filled the auditorium. Her mother’s
3/4-5/10= in fractions and decimals format ​
Gasoline costs $1.21 per gallon. Jaime paid $10.89 for the gasoline he put in his car. How many gallons of gasoline did he buy? * 1 point
Which mixed number represents point B? A. 2 3/10 B. 2 4/10 C. 2 6/10 D. 3 6/10
10 points right answers only
Geetha has x marbles. Rohan has 50 more marbles than Geetha. If Rohan's marbles are doubled,howmany marbles will he have?a) 2xb) x + 50C) 2x + 50d) 2x + 100​