Hehdjdvgs6524 Hehdjdvgs6524
  • 22-04-2024
  • Business
contestada

Suppose proit is given by: profit = 4.55x - 2109.66. If cost per unit of this good is $15.51, what is the selling price?

Respuesta :

Otras preguntas

Which intermediate color did the artist use in this painting? A. violet B. orange C. yellow D. yellow-orange
Read the paragraph. The kids had been out on the pond all morning. There were not enough hockey sticks to go around, so a game of broom hockey had evolved. Disc
Are integers real numbers?
HELP ME PLZ!!!!! 6 POINTS
In the professional theatre, who is responsible for organising the rehearsal schedule for a production
∠A = 89°. Is ∠A a right, acute, obtuse, or straight angle? A. Right B. Acute C. Obtuse D. Straight
Christy bought an 8-foot piece of lumber to trim a book shelf. Altogether,she needs 100 inches of lumber for the trim. Did Christy buy enough lumber ? Explain.
how many centigrams are equal to 9.95 milligrams
Which expression is equivalent to the given expression? 13x−29x A) x(13−29) B) x(29−13) C) 13(x−29) D) 13(x + 29)
The table shows the price of apples in the local market. What is the cost of 12 pounds of apples? Apples (pounds) Price (dollars) 4 6 8 12 12 ? 16 24