cocobearvaltrin cocobearvaltrin
  • 21-04-2024
  • Mathematics
contestada

If you are solving this problem, which list or table is the best way to organize the given information?

Sydney is buying fruit. Strawberries are priced at $1.68
per pound, and raspberries are priced at $2.98
per pound. If she selects 8.4
pounds of strawberries and 1.8
pounds of raspberries, how much will she spend on the fruit?

Respuesta :

Otras preguntas

odd one out... PLEASE PUT A PROPER EXPLINATIONzebraelephanttigerlion
Give me ideas please
women empowerment in favour​
How would mass determine if an egg will crack or not and why?
The images of the nazi party during the leadup to world war 2 below are example or nationalism because ?
Dawn was driving at a steady speed of 67 mph for 10 minutes. How far did she travel in that time?​
Does the story ( Jada's teacher fills a travel bag with 5 copies of a textbook. The weight of the bag and books is 17 pounds. The empty travel bag weighs 3 poun
50 POINTS !! PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWERS.
The diagram shows genetic structures. Which label best represents the area marked Y? chromosome protein gene DNA
Question 1 Find the distance: Speed = 99 km/h, Time = 40 mins