claytedd2156 claytedd2156
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 spoons and 3 forks cost 15. 4 dollars. 4 spoons and 1 forks cost 13 dollars. Find the cost of 5 forks? Find the cost of 5 forks.

Respuesta :

Otras preguntas

How has Katniss grown over the course of this text, "Slowly, one stem at a time, I decorate her body in the flowers. Covering the ugly wound. Wreathing her fac
Consider an experiment in which nucleic acids are separated using agarose gel electrophoresis. In the gel you load the following samples: Lane 1: a population o
700 +[700 * .075 * 5]
The celestial bodies in space move about in predictable paths called blank . As a result, a planet is able to blank around the Sun. Other objects in the solar s
In the data set, what is the lower quartile? 20, 10, 54, 26, 35, 30, 56, 50, 40, 45, 49, 55, 18 O A. 52 B. 23 C. 40 D. 10
CAN YOU HELP ME FAST PLEASE
Andreas patio is composed of a rectangle and a semi circle as shown in the figure below which is the best estimate of the area of Andreas patio in square meters
Question 12 In what ways were the Maya and Aztec civilizations similar? Select all that apply. A) They relied on strong god-kings for leadership. B) They were e
Employee A gets paid $150 weekly, plus $0.50 for each latte they sell. If he was paid $275, how many lattes did he sell this week?
Twelve students tried out for the cheerleading squad. Six students were selected. What is the ratio of the students selected to those trying out​