Spence4584 Spence4584
  • 21-03-2024
  • Business
contestada

When 13,000 units are produced, variable costs are $38 per unit and total costs are $624,000. what are the total costs when 15,000 units are produced?

Respuesta :

Otras preguntas

What is moderate injuries?
Brake up with my sister
In math what does 65 x 890 equal?
What type of star has a high temperature and a high luminosity?
I think it would be best to study the problem carefully. A. It shows strong emotion. B. It gives a command. C. It raises a question. D. It makes a sta
How many moles of oxygen are needed for the complete combustion of 0.750 moles of propane?
What is the relationship between the fractions 2/3 of 3/4??
Mrs diaz split 30 into 10 groups
If only 1/2 the energy necessary to go between the 1s and 2s level was available, will an electron go to the 2s?
If one half of a number is eight less than two thirds of the number what is the number?