turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Respuesta :

Otras preguntas

If two lines are perpendicular to the same line, prove that they are parallel to each other
What will be the effect on each of these objects, the bowling ball and the baseball?
How does the author foreshadow violence at the feast lord of the flies?
The accounts used by a business can be kept on pages or cards, which are kept together in a book or file called a(n) ______________.
Although I would act cheerful and jovial, my cover could have easily blown if I had gotten too scared of the white men, I would have tried my best not to flinch
What is the easiest way to understand the Korean Language?
cosx=sin34∘ cos x = sin 34 ∘ What is the value of x?
What is better for the sd card use as portable storage or use as internal storage?
___________ is the scientific study of population growth and change.
How did the Vietnam War contribute to passage of the War Powers Act? a. It showed Republicans that Democrats were not committed to containment strongly enough