mistywofford5651 mistywofford5651
  • 22-02-2024
  • History
contestada

What caused a major riot in New York in 1863?
a) Economic recession
b) Abolition of slavery
c) Civil rights movement
d) Draft riots

Respuesta :

Otras preguntas

what type of noun is elephants​
1,084.9 in expanded form​
Tuition and fees T during year x at private colleges can be modeled by T = 755.7(x-1985) +6121. According to the model, what was the tuition and fees in 2014?
what is the capital of kansas
8 pounds of birdseed cost $12.80. What is the price per ounce?
use the distributive property yo write the following expression in an equivalent form 6*(10+25)​
CAN SOMEONE HELP ME WITH THIS????????????????????????
z2-y2=x2 solve for z2 (literal equation)
The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle
Which of these is not a fact? A. A point of view B. A historical event A date D. A time