Prince3668 Prince3668
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 3 bags of bananas for $20.07. How much would it cost you were to buy 2 bags?

Respuesta :

Otras preguntas

Aaron has a dozen eggs in a carton. Three of the eggs are raw and the rest are hardboiled. Aaron takes out one egg at random and cracks it. Ne then takes out an
WILLGIVEBRAINLIEST! how does the palace of Versailles legitimize power?
Which is the correct way to rewrite the following sentence fragment? Even though the woman watered her plants every day, to live more than a week. A. Even thoug
Pls help me I dont understand giving brainliest if correct
Multiplication and dvision which number sentence is true? a. b. c. d.
According to information in “Earth’s Eye,” what would make it most difficult today for someone to live as Thoreau did at Walden?
what 6+6+6+6+6+6=---------------------------- Mark brainiest
Explain the difference between the direction of force and the plane of application of force. Use a diagram to help you.
In the following correlation matrix, what is the relation (number, direction, and magnitude) between Pay and Satisfaction? Workplace Pay Satisfaction Stress Hea
Graph the solution to the inequality on the number line. |5u + 10| ≥ 5