kelseyxxswd3554 kelseyxxswd3554
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Veena spends 25% of her monthly income on household expenses. Her annual income is Rs.4.32 lakh. What is the total amount that Veena spends on household expenses in 8 months together?
A) Rs. 74,000
B) Rs. 71,000
C) Rs. 73,000
D) Rs. 72,000

Respuesta :

Otras preguntas

The molecules of water move farther apart in the water cycle when water changes from the
estimate the unit rate justify your answer $299 for 4 tires
allenbrights electronics is having a 25% off sale. If the ratio is sale priced at $135 what is the regular price?
School guidelines require that there must be at least 2 chaperones for every 25 students going on a school trip. How many chaperones must there be for 80 studen
The two kingdoms used to classify bacteria are the _______ and _______.
if 36 people selected 18% how many total people were surveyed
is 4/3 and 16 /12 proportional
Use mapping notation to describe a translation up 8 units.
which pair of precise measurement has the most 54.1 or 54.16
explain how you could mentally find 8×45 by using the distributive property