verdelusjanessa verdelusjanessa
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of sponges costs $2.16. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Find the LCM of the numbers. 3,16,20
A doughnut shop sells 30 kinds of doughnuts. In how many ways can you get a bag of 12 doughnuts if you want at least 3 glazed doughnuts and at least 4 raspberry
A system of equations is shown below y=3x-7 y=2x+1 what is the solution to the system of equations 8 ,17 -8,17 -8,-17 8,-17
50 Point Question Answer ASAP giving brainliest
Erin and Jamie are collecting shells while the tide is out Erin has 27 shells and she has 9 more shells than Jamie write an equation for this situation and find
in 1868, where did the british government begin hiring cats as employees?
How does a plants structure contribute to its ability to perform photosynthesis
If you have been drinking the decision making process and basic and I coordination are
Where did Abraham and the Hebrews live after leaving Mesopotamia?
If you are preparing to tow a small trailer behind your vehicle, you are required by law to make sure the trailer has O At least one brake light if the trailer