mamorrison1977
mamorrison1977 mamorrison1977
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

Celia and Keeler paid $5.84 for a hula-hoop to give Lana for her birthday. They paid $1.08 to have it wrapped. If Celia and Keeler split the cost of Lana's gift, how much did each girl pay? $3.50 A $3.46 B $6.92 C $2.92 D $13.15 E​

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate of 40 meters in 16 seconds?
How might Germany have prevented World War I?
what positive integer must be included in the set(1, 2 , 4 , 8) so that the new set of five integers have a median that is equal to its mean
Which continent was once joined with Greenland? How do you know?
How might Germany have prevented World War I?
Madison is in charge of buying the hamburger meat for her company's annual picnic. She needs to but enough meat to make 1,000 hamburgers. Each hamburger will we
What is the unit rate of 40 meters in 16 seconds?
Where is oxygen content in a river or stream likely to be highest? a. the source b. the mouth c. the middle portion d. none of the above
A small casserole servers 4 people. How many casseroles do you need to make in order to feed 16 people
Simplify the expression 2b-3a+b+a