jacthefoxv2 jacthefoxv2
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

4-pound bag of cornmeal costs $19.84. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following would you predict to have a positive value for º? AgCl(s) → Ag+(aq) + Cl-(aq) H2O(g) → H2O(l) 2 Na(s) + Cl2(g) → 2NaCl(s) Br2(l) → Br2(s
In the third reaction, which side reaction would happen to the biodiesel if water was present in large concentration?
Which condition provides the greatest support for a strong genetic contribution to autism spectrum disorders (asds)?
Iodine-131 decays to form xenon-131. the half-life of this reaction is 8.07 days. from a 200-g sample of iodine-131, how much of the sample is xenon-131 after 1
Hector is competing in a 42 mile bicycle race. He has already completed 18 miles of the race and is traveling at constant speed of 12 miles per hour when Wanda
There are 32 students in a class. how many ways can the class be divided into groups with equal number of students?what are they?
How to factor x^2-4x^2-12x Is the correct answer x(x-6)(x+2)
When we look at a photograph, our eyes naturally want to look at what is in focus. A true B false
Most people sentenced to state prisons were convicted of ____ crimes and most people sentenced to federal prisons were convicted of ____
Write a rule for the linear function whose graph has slope m and contains the given point.