danny761418 danny761418
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

Usted atiende un hotel para mascotas donde recibe gatos y perros. Para alimentarlos usted compro dos sacos para perro y seis para gato y gasto $2100.00, en otra ocasión usted compro cinco sacos de comida para perro y dos sacos de alimento para gato y le cobraron $2000.00. ¿Cuánto cuesta el saco de alimentos para cada uno de los animales?

Respuesta :

Otras preguntas

Historically, European colonizers used the perception that Native Americans were uncivilized to justify conquest. In what ways did Native Americans display char
Help please!!!! 50 Points!! Which example is most clearly a work of Postmodern literature? A. A short story that contains supernatural elements B. A history boo
What do you expect in this school year?
Using the slope formula, find the slope of the line through the given points (8,2) and (6,8)
List two reasons why the middle class became interested in the music during the Renaissance.​
which part of Oceania is new Zealand located in
How to calculate the value of i=?
Anatomy+ Chemistry List the 8 common ions in the human body and their charge. Identify each as a cation or anion.
Define and explain personal morals and ethics.
Convert 50 m/s to miles/hr