ntshepeng122 ntshepeng122
  • 24-12-2022
  • Mathematics
contestada

The liu family buys 20 pounds of chicken at the local market for $50. Which equation can be used to represent the cost, c, of buying x pounds of chicken at the same price per pound?.

Respuesta :

Otras preguntas

If your freedom was in jeopardy, what would you be willing to sacrifice? Be honest. The truth is that sometimes it is better to play it safe. Sometimes it is be
what might happen if you consumed too many lipids
what is the word for not knowing what is going on around you
Why does Karana decide to build a hut on the headland? ISLAND OF THE BLUE DOLPHINES BOOK A. She thinks it has the best view on the island. B. She knows it never
Find the area of each shape by decomposing it into smaller shapes, and combining their area.
All living things break down _________ to make energy. carbon dioxide fuel light water
What is a two digit number a multiple of and a square number?
In a sale, a clothes shop reduces its prices by 40% a shirt usually costs £22 how much is it in the sale x
Which of the following statements is true regarding the Korean War? A. Stalin was outraged by the North Korean attack on South Korea. B. The Chinese armed and t
What 3 things make a frog an amphibian