wesbianca wesbianca
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jack brought a lunch box for $8 and 7 forks. He spent a total of $105. How much did each fork cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Jim needs to purchase 4.8 meters of duct tape for a project if each roll of tape contains 80 centimeters and cost $6 what is the cost of the duct tape that Cars
Which of the following is the correct way to write seventy million as a numeral?
Help .............................................
Which statement best reflects the main purpose of television advertisements? A) This democracy; we all need to be informed citizens. B) Life is so serious; som
Why is King hopeful about the prospects for equal rights for black Americans? Give specific examples and reasons he mention to support your answer
The circumference of a pizza is approximately 56.52 inches. One-fourth of the pizza has been eaten. Enter the area of the remaining pizza, in square inches. Rou
What do chromosomes do in meiosis but NOT in mitosis???
What is the Black Smoke? A. smoke that arises after the Martians use their Heat Rays B. gas that the military uses to try to kill the Martians C. a va
state five differences between religious and non religious songs
Choose an ecosystem near you.List three organisms in the ecosystem and describe limiting factors for each of them?