alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

Respuesta :

Otras preguntas

What is software and what types of softwares? ​
Ejemplos de analogías simétricas
The movement of these bones causes fluid within the cochlea to move, resulting in movement of the __________ membrane.
Graph the inequality 4x+3y<2
ERROR ANALYSIS Describe and correct the error in identifying the terms, coefficients, and constants in the algebraic expression 2x2y
what is the most populated city in the united states
a student lifts a toy car from a bench and places the toy car at the top of a slope describe an energy transfer that occurs when the student lifts the toy car f
Write the question in slope intercept form 6x-3y=15
vegetation becomes shorter and thinner towards the nothern belt.give reason​
Deebo is selling 12 pairs of shoes from his collection for $1,446. What is the unit price of each shoe, if they all have the same value?