quienconchaespeke quienconchaespeke
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mark has $30 to spend on a notebooks and y packs of pens for school. He would like to buy at least 3 notebooks. Each notebook costs $5 and each pack of pens costs $2.50.

Respuesta :

Otras preguntas

When matter changes from one state to another, what do we call this process? A. a physical change B. a nuclear change C. an explosion D. chemical bonding
which government document preserves the freedom of religion
Rock that forms from particles put down by water or wind is igneous rock. True False
What modifies nouns or pronouns?
What is the volume of the right prism? A. 17 in3 B. 68 in3 C. 108 in3 D. 168 in3
Subtract. –5.8 – (–8.4) A. –14.2 B. –2.6 C. 2.6 D. 14.2
a person accidentally touches a hot pan, explain the reflex action
16. Which of the following choices best represents the organization of the executive branch of government? A. President, executive departments, individual feder
Use the graph to state the solution for the system. x – y = 4 (line a) x + y = 4 (line b) A. (–4, 0) B. (0, 4) C. (4, 0) D. (0, –4)
The main product of the Middle Colonies was: