makram279 makram279
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of frozen yogurt costs $7.76. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Mr. Smith saved $15 by buying a tool at a 10% discount. What was the original price for this tool? Please show work.
how to solve 2/3x+15=17 please explain to me how to solve this.
Why is there a bicameral system in Cameroon?
Which of the following corrects the error in meaning and usage in the sentence below? "I cannot help but be offended by the imply that I am always tardy to work
Which category of galaxy does not have a distinctive shape? A. a spiral galaxy B. an elliptical galaxy C. a barred-spiral galaxy D. an irregular galaxy
(MC)How did the Dawes Plan increase the stability of European nations? It offered incentives for the rebuilding of war-torn areas. It allowed for political lead
how do you determine whether three sets of points is collinear
why is it important to send probes into space or the moon before sending a human?
According to the English Bill of Rights, who makes laws regarding taxation
plz help me What was the main cause of the Peloponnesian War? A. The Spartans resented Athens' dominance over other city-states. B. The Peloponnesian people