syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Caroline buys 5 rubbers and 5 crayons for £10.

Elliot buys 1 rubber and 2 crayons for £2.75.

Work out the cost of one rubber and one crayon.

Respuesta :

Otras preguntas

What is biogeochemical cycling? For each of the following five cycles, state two processes in which matter changes its form: carbon, phosphorus, nitrogen, oxyge
how to round 153,394 to the nearest hundred thousand
a sixth grade class has 12 boys and 24 girls consider this statement for every 2 boys there are 4 girls do you agree with this statement explain mathematically
Which philosopher believed that humans are born a "blank slate," or tabula rasa, and have no ingrained knowledge? A. Aristotle B. Kant C. Locke D. Plato
if 3 times a number minus 2 equales 13, what is the number
what times what equals 14
The main reason why you should reduce your intake of eggs is because egg yolks A. lack carbohydrates. B. are high in protein. C. are high in cholesterol. D. la
Which of the following is equal to 4 kilograms? A. 4,000 g B. 4,000 mg C. 40 g D. 4,000 cg
In the reaction of an acid with water, a hydronium ion forms Select one: A. that consists of a hydrogen ion covalently bonded to water. B. by a process known as
is 31.010 greater or less or equal to 31.01