syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia buys 4 pens and 5 rubbers for £5.75.

Elise buys 1 pen and 4 rubbers for £3.5.

Work out the cost of one pen and one rubber.

Respuesta :

Otras preguntas

find the product for each of the following(show the process, tiles, box, foil,ec.) a. (x+3)(x+5) b.(3x-2)(x+4) c. x(x-7)
Need help please thank you
Discuss four significant events that occurred in Georgia following WWII to present day. How did these events shape the state positively or negatively
Which of the following reactions have a positive ΔSrxn? Check all that apply. 2A(g) + B(s) --> 3C(g) 2A(g) + B(g) --> C(g) A(g) + B(g) -->C(g) 2A(g)
What events led surrender of the Confederate Army
alexerder hamilton's plan elevator speech
Which of the following scenarios best represents the pricing behavior of a monopolist? a.) Stay*Put Pins takes the market price of clothespins as given and prod
mesopotamia was located in the
Who can tell me a question and an opinion that contains the word "decibel"​
Someone help me out with this question please