balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Respuesta :

Otras preguntas

Pedigree charts use shaded symbols to show organisms that have a particular trait, such as a defective gene, being traced in the chart. A breeder wants to make
what is the domain of the function f(x) = 4x − 16?all real numbers
which of the following best describes what happens to an enzyme after it catalyzes a chemical reaction
bob and cheryl are taking a road trip that is 188.3 miles. bob drove 5/7 of the total distance. how many miles did bob drive?
What kind of region is based on the kinds of work people do? A. climate region B. economic region C. vegetation region D. cultural region
Mary leaky and other researchers studied people who lived long ago in
Many natives were skilled in working with plant materials name something that was made out of local plants
What is the long-term effect of tariffs and other trade barriers? -higher prices -more goods -lower prices -more jobs
3m+2=8m-8 solved is 2=5m-8??
What should be used to screw on broadheads?