chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

Legal position on use or misuse of heroin? And the cost?
Jimarcus plans to build a fence 5 1/3 yards long at the back of his garden. How many 2/3-yard sections of fence will he need
1) According to the Preamble to the Constitution of the Knights of Labor, what threats faced workers in the late 19th century?
How does the temperature of water affect its ability to hold oxygen?
plzzz asap helpI will mark u brainllest help quick 6) List the most specific number to which the variables belong to. Mark only one choicem (minutes) (a)irratio
I need a tutor can you help​
Workbook and worksheet are synonymous, where each workbook will contain only one worksheet True or false
Which of the ratio below is equivalent to 4:1? Select all that apply. A) 12:3 B) 24:6 C) 8:4 D)16:4 E) 10:6
Joshua sells a pack of pens for $3.15 which is 5 percent more that he pays for them. Which equation will help find x, the amount he pays for a pack of pens? how
Cellular (aerobic) respiration takes place in the presence of and with the use of a certain element. Which element is it? carbon dioxide water sunlight oxygen