alwaysaugust09
alwaysaugust09 alwaysaugust09
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ursula wants to make 48 hotdogs for a party. If
a bag of 12 hotdog buns costs $1.50 each and a
package of 8 hotdogs costs $2 each, how much
will the 48 hotdogs cost altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

For Rosa Parks by J. Robbins They said, "Stand," but Rosa sat; She knew it wasn't right to treat her as if she was wrong because she wasn't white. She knew that
A rigid cylinder is filled with 100 mL of nitrogen gas at 25°C and a pressure of 1.00 atm. What will the pressure of the gas be if a piston compresses the gas t
Find the surface area. 7in 4'in 10 in.​
The Fabricating Department started the current month with a beginning Work in Process inventory of $10,900. During the month, it was assigned the following cost
How much calories does a meal from mcdonalds cost?
Christopher spent a total of 52.50 at a bookstore he purchased a calendar for 9 and three books that cost the same
Seven million men and women (one third of the wage-earning people) were unemployed ... the middle class swept away: that was the position about one year after t
At least a paragraph of a monologue create your own please
Find the median and mean of the data set below: 35,47,15,11,31,14,1
Please help confused