dakmil2482 dakmil2482
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Rachel, adam, michelle, hannah, and james are going to the movies. They have $65 to spend on tickets and snacks. Each movie ticket costs $9. 50, and each snack item costs $4. 50. How many snacks can they buy to split among them?.

Respuesta :

Otras preguntas

Why did the northern part of Carolina develop more slowly than the southern part?
Which was an African slave who participated in the Spanish exploration of North America?
Why was the Declaration of Independence important
If internet entertainment group used candyyland.com instead of candyland.com, could they continue to use that mark?
Which sentence contains a prepositional phrase? A. Running all the way, he got there early. B. They tried, although they didn't expect to win. C. They
In a certain grocery store, strawberries cost $4.48 per pound ( 4.48 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
Discretionary definition?
What is the effective way to deal with Our troubles anger depression and loss
state the degree of this expression then write the expression in descending order y-y^2 + 5 +2y^3
If the new athletic fee is $22 and the old fee is $20, how much is the percent increase in fees?