VonDuncan14 VonDuncan14
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

The ratio table shows the costs for different amounts of bird seed. Find the unit rate in dollars per pound.

Amount (pounds) 5 10 15 20
Cost (dollars) 6.25 12.50 18.75 25

Respuesta :

Otras preguntas

Was post-war conflict between the United States and Soviet Union unavoidable?
Help needed ASAP!! Write an equation that represents the line. ​
Which describes a way that water cycles through organisms
Please help me! I need to retake this to get a better grade Read this excerpt from Paragraph 3 in the passage. The lone laurel oak cast a shadow over their shou
when you research online company to buy from,you should look for _on their website ​
which of the following would you list as an essential (fixed) expense?a. Electricityb.Telephone usuage billc. car repaird. rent​
could someone please explain this to me!!​
What is an equation of the line that passes through the points ( −4 , − 6 ) and (4,4)?
*Twenty points! Please help!*If l||m and m∠6 = 4x - 15 and m∠7 = x + 30, then m∠6 =a. 15b. 35c. 39d. 45
Descriptions of conventional language and standard English