trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

100 points please answer truthfully. Which statement is true if the Delta.Hrxn of a reaction is positive? The reaction is endothermic. The reaction is exotherm
How can you use the point-slope form of a line when only given two points?
NEED HELP ASAP DUE TODAY PLZ HELP ME!!!! What does modern scientific evidence tell us about the origins of life on Earth? Choose 1 answer: (Choice A) A Swans, o
Which word best describes the tone of paragraph 5 A. Miserable B. Cheerful C. Shocked D. Proud Neeed hellp
Which familiar trait of American literary characters do BOTH Alexandra in Passage 1 and Mrs. Brandeis in Passage 2 embody? self-criticism spirituality self-reli
Pretend that you have gotten a cold and are at the doctors office. Write a short series of events that would help the doctor track your symptoms. plzzzzz help
Given the zeros, write the polynomial. x= -1, 1+3i
The process of converting nitrogen gas to nitrate ions that plants can absorb is
please help meee i been trying to do this for so long
What is the point-slope form of a line that has a slope of 4 and passes through point (-3, 1)? 2- -41%-10​