mkmz mkmz
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is 2.23 The cost of 24 oranges and 12 apples is $8.04. Find the cost of each fruit

Respuesta :

Otras preguntas

does anyone want to chât ?i'm 14 years old​
solve absolute value inequalities solve for s -|s| ≤ -18​
Do you agree with the 2018 supreme court decision to now make these online vendors charge sales tax?
In a contract, the parties can waive their right to a jury trial if there are later disputes about their contract, in which case their later dispute will be dec
44 Ibs of apples cost $550. How many Ibs of apples can get with $450?
Le triangle A'R'T' est l'image du triangle ART par l'homothétie de centre H et de rapport 2,5. 1. L'homothétie représente-elle un agrandissement ou une réductio
shelby is attending a school orchestra concert. She sees her math teacher seated 45 feet ahead of her and her sciene teacher seated 28 feet to her right. How fa
Which analogy shows a part to whole relationship?
Solve the equation 6z2-7z-5=0
Solve for j. 16j = 736