Anishphd Anishphd
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $8.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Identify two powers the US Constitution prohibits the states from having.
Graph the linear equation solve for Y 3x+y=6
Toms home is 1800 m from his school. One morning he walked part of the way to school and then ran the rest. If it took him 20 minutes or less to get to school,
Graph the linear equation solve for Y 3x+y=6
If there are 400 cubic centimeters of a chemical in 1 liter of solution, how many cubic centimeters of water must be added to dilute it to a 25% solution?
Which of the following is a sign of inflammation? a. bruising b. swelling c. numbness d. temperature decrease
What is an ion? in chemistry
Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
which  property should be used next in this solution process 3x+2+3=7(x-1)-4
Which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place? A. ToleranceB. ConsiderationC. AvoidanceD. Honest communication