tanviishat3 tanviishat3
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

Rewrite the power as a product of powers (2ax)^3

Respuesta :

Otras preguntas

Which rate describes a unit price. $1.00 for 2 lemons. $3.00 for every pound. $4.00 for 3 slices of pizza. $6.00 for every 6 bottles.
28 less than twice a number is equal to the number. What is the number?
Need this asap ill mark brainliest A group of parents are working to ban all forms of junk food from the school cafeteria. Your parents are thinking about joini
which information is provided by absolute dating that cannot be provided by realative dating - quik answer realy please
if a worm climbs a wet wall whose tall is 36 steps and she climbs 5 steps slips 2 and complete how many steps to reach the end of the wall​
How many total invitations is Tyler trying to make
Velocity is defined as? 1how fast you're going 2how fast your speed is changing 3the direction you're going 4your speed AND direction
The Duke of York split New Netherland into which of the following two colonies? O New York and New Jersey O New York and Pennsylvania O New York and Maryland O
Jack’s mom gave him 50 chocolates. At Jack’s party, he gave each of his friends 6 chocolates. Unfortunately Jack was 4 pieces short, and one friend only got 2
With the summer approaching, Mya decides to start a small lawn mowing business in her town. The initial cost for the lawnmower and other fixed expenses is $450.